ТОВ Градзем

+38-096-205-41-43


Професійні рішення земельних питань.

Главная - Оформлення земельних ділянок в Дніпрі | приватизація землі - Відведення землі під будівництво

Відведення землі під будівництво


Як в рамках чинного законодавства здійснити відведення землі під будівництво?

Перед тим як почати будівництво об'єкта нерухомості, необхідно оформити земельну ділянку (отримати держакт або укласти договір оренди). Отримання правовстановлюючих документів на землю дозволяє власнику проводити із земельною ділянкою потрібні йому операції, в тому числі і будівництво об'єктів. Земля повинна мати призначення під забудову і присвоєний кадастровий номер.

Відведення земельної ділянки для будівництва, є чи не найскладнішою проблемою на стадії отримання права на землю державної або комунальної власності. Забудовник може з самого початку зіткнутися з проблемою оформлення ділянки землі. Так, згідно зі ст. 134 Земельного кодексу придбати земельну ділянку державної або комунальної власності можна або через проведення аукціону (земельних торгів), або без такого.

Отвод земли под строительство

Але по факту придбати землю на аукціоні неможливо через відсутність закону, що передбачає порядок проведення земельних торгів. Органи місцевого самоврядування намагаються врегулювати порядок проведення земельних аукціонів, але це носить тимчасовий характер, з непередбачуваними результатами. Адже такі торги (аукціони) можна оскаржити і визнати недійсними.

Але є вихід із ситуації. На земельній ділянці, отриманому фізичними особами для індивідуального будівництва, можна звести будь-які інші об'єкти громадської та житлової забудови. Згідно Закону від 05.11.2009 № 1702-VI, стало можливим самостійно змінювати види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель.

До останніх було віднесено ділянки для особистого селянського господарства, ведення садівництва, для присадибної ділянки, будівництва дачі, гаража та ін. Скористатися цим можуть як фізичні, так і юридичні особи, викупивши земельні ділянки у фізосіб і провівши зміна їх виду використання вже без будь або узгодження.

Деяка складність з землями для садівництва, або особистого селянського господарства, які відносяться до земель сільськогосподарського призначення. Придбати ділянки можуть тільки ті юридичні особи, які в своєму статуті мають вид діяльності такої, як товарне сільгоспвиробництво. Але можна змінити вид користування, наприклад, на землі підсобного господарства, їх можна використовувати в тому числі для будівництва хозсооруженій для обслуговування.

Сьогодні відвести землю під будівництво нелегко, але можливо.