ООО Градзем

+38-096-205-41-43


Профессиональные решения земельных вопросов.

Главная - Новости - В Україні значно спрощено процедуру реєстрації земельної ділянки


В Україні значно спрощено процедуру реєстрації земельної ділянки


Прийнятий Верховною Радою України Закон «Про земельний кадастр» вводить принципово нові правила та вирішує багато проблем в аграрному секторі. Про це сьогодні після засідання Кабінету Міністрів повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий.


«Ухвалення закону про земельний кадастр свідчить про те, що Уряд та Міністерство аграрної політики та продовольства послідовно виконують свої обіцянки щодо проведення земельної реформи. Закон «Про земельний кадастр» принциповий, оскільки він відповідає на велику кількість проблемних питань, які були накопичені в галузі. Він має соціальне, юридичне та економічне значення», – заявив заступник Міністра. 

За словами Миколи Безуглого, закон передбачає спрощену процедуру реєстрації земельної ділянки фізичними та юридичними особами. Аналіз документів робитиметься виключно районними або міськими територіальними органами. При цьому законом визначено, що земельна ділянка в земельному кадастрі повинна бути зареєстрована протягом 14 робочих днів з моменту подання всіх необхідних документів. «Сама реєстрація максимально спрощена, і вона, за великим рахунком, зводиться до присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру», – підкреслив він.

Микола Безуглий зауважив, що перелік цих документів чітко прописаний, і ніхто з чиновників на місцях не може вимагати якихось додаткових документів. Також визначається перелік осіб, які можуть ініціювати внесення змін до відомостей: це є або власники земельної ділянки, або користувачі», – повідомив заступник Міністра.

Також передбачена відмова від державних актів на паперових носіях як основного документа, який буде засвідчувати право приватної власності. Натомість будуть використовуватися електронні носії, щоб засвідчити право користування земельною ділянкою.

«Ця норма запроваджується з 1 січня 2013 року. Всі особи, хто отримали державні акти, можуть ними користуватися на рівні з новими правилами реєстрації», – зазначив Микола Безуглий.

Закон також носить декілька важливих соціальних аспектів. Зокрема, він передбачає обов’язковість відображення відомостей державного земельного кадастру в мережі Інтернет та вільний доступ до нього (за винятком конфіденційних відомостей).

Перший заступник Міністра додав, що восени законотворча робота з питань земельної реформи в парламенті продовжиться, зокрема, щодо прийняття законів про ринок земель та про відповідальність.Міністерство аграрної політики та продовольства УкраїниПонравилось? Поделись с другими:


Комментарии:Нет комментариев.