ООО Градзем

+38-096-205-41-43


Профессиональные решения земельных вопросов.

Главная - Новости - Голова Держземагентства України Сергій Тимченко: «Кожен громадянин зможе на сайті знайти інформацію про свою чи про будь-яку іншу земельну ділянку»


Голова Держземагентства України Сергій Тимченко: «Кожен громадянин зможе на сайті знайти інформацію про свою чи про будь-яку іншу земельну ділянку»


Верховна Рада, ухваливши закон про земельний кадастр, подолала останню перепону на шляху до цивілізованого ринку землі. Нарешті в Україні створять єдиний електронний реєстр усіх земельних наділів та власників ділянок.


 У кожної ділянки буде свій кадастровий номер, опис межі, призначення та використання, а також дані про власника. Такий електронний кадастр значно зменшить кількість правопорушень із землею.

Раніше видані акти залишаються також посвідченням власності. А нові документи на володіння землею мають видавати протягом 14 днів.

«Під завісу останньої сесії парламенту депутати нарешті прийняли закон «Про Державний земельний кадастр», який «жували» десять років. Тепер в державі нарешті з’явиться повний електронний облік землі та перелік її власників», - повідомляють «ФАКТИ» ICTV.

З початку наступного року всі ділянки, що купуються, даруються, успадковуються, будуть заноситися в єдину центральну електронну базу даних (з наданням номера) до Державного земельного кадастру. Права власності реєструватимуть лише районні органи земельних ресурсів, які мають вносити дані до кадастру протягом 14 днів з моменту подання документів.

Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зазначає, що раніше єдиної державної системи електронного кадастру не було. Його заміняли папери, які часто горіли або просто зникали в державних установах, що сприяло рейдерським захватам та іншим розбійницьким оборудкам із землею, а з введенням єдиної електронної системи Державного земельного кадастру ситуація зміниться. «Кожен громадянин може зайти на наш сайт та побачити інформацію про свою земельну ділянку, чи про будь-яку іншу, окрім персональних даних», - наголосив керівник Держземагентства України.

Критики закону кажуть, що закритість персональних даних про власників землі для загалу призведе до нових зловживань. Ще одним прорахунком документа є те, що Київ опинився поза цим законом за рахунок поправок під час розгляду. Адже саме столиця прославилися брудними скандалами під час продажу та відчуження землі, то ж може залишитися таким ганебним заповідником надалі.Понравилось? Поделись с другими:


Комментарии:Нет комментариев.