ООО Градзем

+38-096-205-41-43


Профессиональные решения земельных вопросов.

Главная - Новости - Закон про земельний кадастр вирішує ряд наболілих проблем АПК


Закон про земельний кадастр вирішує ряд наболілих проблем АПК


Закон України «Про земельний кадастр» вирішує ряд наболілих проблем агропромислового комплексу. Так прокоментував прийняття цього закону Верховною Радою України Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий на прес-конференції у Клубі Кабінету Міністрів.


Він зазначив, що ухвалення закону про земельний кадастр свідчить про те, що Уряд та Міністерство аграрної політики та продовольства послідовно виконують свої обіцянки щодо проведення земельної реформи. «Закон принциповий, оскільки він відповідає на велику кількість проблемних питань, які були накопичені в галузі. Він має соціальне, юридичне та економічне значення», - заявив чиновник.

За словами Миколи Безуглого, закон містить принципово нові положення. Насамперед, відзначив Перший заступник Міністра, спрощена процедура реєстрації земельної ділянки власником. Передбачено, що аналіз документів робитиметься виключно районними або міськими територіальними органами. При цьому закон визначає, що земельна ділянка в земельному кадастрі повинна бути зареєстрована протягом 14 робочих днів з моменту подання всіх необхідних документів. «Сама реєстрація максимально спрощена, і вона, за великим рахунком, зводиться до присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру», - підкреслив він. Микола Безуглий зауважив, що перелік цих документів чітко прописаний, і ніхто з чиновників на місцях не може вимагати додаткових документів.

Також передбачена відмова від державних актів на паперових носіях як основного документа, який буде засвідчувати право приватної власності. Натомість будуть використовуватися електронні носії.

Закон також носить декілька важливих соціальних аспектів, додав Микола Безуглий. Зокрема, передбачена обов’язковість відображення відомостей державного земельного кадастру, зокрема, в мережі Інтернет, та вільний доступ до нього за винятком конфіденційних відомостей.

Перший заступник Міністра додав, що уже з осені законотворча робота з питань земельної реформи в парламенті продовжиться: «Це, зокрема, стосується законів про ринок земель та про відповідальність».Кабінет Міністрів УкраїниПонравилось? Поделись с другими: